,,Wszystkiego co naprawdę powinienem

wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu –

o tym jak żyć, co robić, jak postępować,

współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć,

marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”

Robert Fulghum

witamy na stronie

poświęconej

naszemu przedszkolu

Przedszkole nr 3 z oddziałami integracyjnymi mieści się w Piastowie, przy C. Godebskiego 21 w nowym, lśniącym i zaskakującym funkcjonalnością budynku. Jest nowoczesnym przedszkolem, posiadającym bardzo dobre warunki do działalności dydaktyczno- wychowawczej i w pełni zaspokaja wszystkie potrzeby dzieci również tych z deficytami rozwojowymi.

Przedszkole objęte jest honorowym patronatem Ambasady Francuskiej co nas nobilituje wśród wszystkich placówek przedszkolnych naszego miasta. Posiada bardzo dobre warunki do prowadzenia działalności dydaktyczno – wychowawczej.

W nowym budynku przedszkole funkcjonuje od 2 grudnia 2013 r.

Przedszkole posiada duże, przestronne sale dydaktyczne, dobrze  wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne i sprzęt audiowizualny, salę relaksacyjną, która po złożeniu ściany powiększa swoją powierzchnię do 140 m2, szatnie, gabinety specjalistów, salę do indywidualnych zajęć z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych bogate zaplecze socjalno- kuchenne  oraz ogród przedszkolny wyposażony w ciekawą roślinność i sprzęt terenowy. Od 1999 r. jest jednostką budżetową.

Organem prowadzącym jest Miasto Piastów, natomiast nadzór pedagogiczny pełni Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.

Przedszkole jest czynne od 7.00- 18.00.

Nasze przedszkole jest :

• radosne,
  • opiekuńcze,
  • przestronne,
  • mądrze wychowuje,
  • inspiruje
  • kocha dziecko

Do Przedszkola uczęszcza 230 dzieci.

Umieszczone są w 10-ciu grupach dziecięcych: dwie grupy 3-latkówi, trzy grupy 4-latków, jedna grupa 5 latków, jedna grupa integracyjna na poziomie dzieci 3-4 -letnich oraz dwie grupy integracyjne dzieci 5-letnich.

Hymn przedszkola - do pobrania

ania